5 Ağustos 2009 Çarşamba

2009-2010 sonbahar kış trendleri

şu sıcak yaz gününde kış trendi de ne diyeceksiniz!-'' daha yazlıkları bile tamamlayamadık''.gibi sözleri duyar gibiyim çünkü bende aynı fikirdeyim:P
trend patronları 2010 yaz modasını bitiredursunlar,bizde bu kış bizi neler bekleyecek bir göz atalım;
özellikle son iki yıldır 80'lere dönüş var.80'ler demek vatkalar demek.moda ikonları daha geçen kıştan vatka sinyallerini vermeye başlamışlardı.viktoria beckham,ajda pekkan gibi.

eee nedersiniz?daha gözler alışmadı dimi?.biraz tuhaf duruyor sanki,eee... buna da alışırız :)

yine 80'lerden devam ediyoruz o dönemler baskılı sweat shirtler ve t-shirtler modaydı.ama öyle yazı şeklinde değil kocaman poster şeklinde duran insan veya ünlü kişilerin baskıları vardı.azıcık salaş duran sweat shirtlerle bol bol karşılacağız bu kış.

geçen sene yavaş yavaş yayılmaya başlayan ama bu sene zirve yapacağına inandığım taytlar vitrinleri yine süsleyecek.belki bu sene renk renk modeller çıkar.80'lerde banu alkanın leoparlı bikinilerinden sonra 2010larda leopar desen altın çağını yaşayacak yine .leopar,timsah,yılan desenleri giderek daha popüler olacak.

püskül modası geçen kışın son yarısında çıktı.ama yazlık modelleri çok tuttu.bunun devamı gelecektir.tüylü botlar yerine,bol püsküllü botlar, çizmeler bacakları daha da alımı yapacak.
bunun yanında püsküllü çantaları da unutmayalım.uzun saplı bol püsküllü çantalar geçen kışın sonunda nadir bulunurken şimdi her mağazanın baş tacı oldu.bence çok şık duruyorlar.
yılın en büyük çıkışını yapanlardan biri de saç bantları,taçları idi.ama bence bu kışın gözdesi,hipi tacı olacak.
diyorum ya tam 80'leri yaşıyoruz.straplez tulumlar kışlık versiyonları ile karşımıza çıkacaklar.
yılın gözde rengide yeşil ve su yeşili oldu.bu kış öyle devam eder.
benim gözlemlerim bunlar...içinde sevdiğim ve sevmediğim tarzlar var. ama ne diyoruz;ne olursa olsun size yakışan modadır.:)


Hiç yorum yok: