18 Eylül 2010 Cumartesi

İTALYA VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR
Son anda karar verdik slında İtalya ya da gitmeye buyüzden çok kısıtlı zamanımız vardı.Önce gerekli evrakları toplayıp vizeye başvurduk.Vize için bir sürü evrak istiyolar.
Vize için gerekli evraklar
1-İki tane beyaz fonlu fotoğraf.


2-Nüfüs cüzdanınızın fotokopisi


3-Pasaportunuzun ilk 1-2-3 ve son sayfasının fotokopisi(eski pasaportlar için) ve varsa eski vizelerinizin bulunduğu sayfaların fotokopisi


4-İş yerinizden konsolosluğa hitaben antetli kağıda yazılmış dilekçe(orda ne olarak çalışıyorsunuz kaç yıldır çalışıyorsunuz hangi tarihler arası izinlisiniz ve izniniz ne zaman bitiyor gibi bilgileri içermeli mutlaka.)


5-İmze sirküleri -fotokopi-(dilekçenizdaki imza atan kişinin doğruluğu onaylamak adına istiyorlar.)


6-Son dört aylık maaş bodronuz.(Üç aylık olursa da problem olmuyor)


7-Şirketin son tarihli vergi levhası -fotokopi


8-Şirketin sicil gazetesi-fotokopi


9-Ssk işe giriş bildirgesi


10-Hesap cüzdanı fotokopisi-içinde para olması gerekir tabi


11-Sizi İtalya Konsolosluğuna hitaben dilekçe niz-ne amaçla gidiyorsunuz,kimle gidiyorsunuz nekadar süreyle gidiyorsunuz ve ordaki giderlerinizi kimin karşılayacağından basetmelisiniz.


12-Pasaportunuz vize bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli olmalıdır.
Buarada not: Sakın vize işlemleriniz için acentelara bir yığın para ödemeyin.Çünkü gerek yok .Kendinizde gayet tabi yapabilirsiniz. Yukarıda ki evrakları tam hazırlayın yeter.Zaten acenteya da yaptırsanız evrakları siz toplayıp getiriyorsunuz.Bir iki afta önceden başvurursanız tamamlayıp getirme vaktinizde olabiliyor...

Hiç yorum yok: