20 Aralık 2011 Salı

YILBAŞI İLE HAYATINIZA RENK KATIN.

İş  ,ev ,arkadaşlar,eş,aile....
Bazen o kadar yorucu ve hızlı  geçiyorki hayat bir durup bir süre dinlenmek .; kaybettiğiniz renkleri toplamak isteyebilirsiniz.
Sizde eğer hayatın koşuşturmsında bir oraya bir buraya sürükleniyorsanız ve kendinizi, hayatınız renklerdirmek istiyorsanız, işte tam da bu sıralar yılbaşının gelmesiyle bir kaç ufak dokunuşlarla biraz enerji katabilirsiniz yaşamınıza....İşte kendinizi iyi hissettirecek bir kaç ip ucu.:

Sometimes you may think that life is too tiring and time runs so fast that You  may want to stop and have a rest for a while and  to get the colors you have lost back. If you are one of those who is  dragged from square to square by life and want to color yourself and your life. here are some clues for you:

1.Yılbaşı ağacı kurun ve eşiniz yada sevgilinizle,sevdiklerinizle süsleyin...Hatta süslerin hepsini tek seferde almayın.İş çıkışı farklı farklı mağazalara bakınarak almanın kefine varın.Bazı geceler ışıkları kapatıp ışıklarını izlemek iyi hissettirecektir.(Aralık 10 gibi kuramaya başlayabilirsiniz-Ocak ortalarına kadar kalabilir bence.)

You can put up a christmas tree with either your husband or your boyfirend/girlfriend.
Don't buy all the decorations in a lump. Enjoy buying one at a time from different shops after monotonous working day.I am sure you will feel good as you are sometimes watching the twinkling lights of your tree.

 2.Evinize biraz kırmızı katabilirsiniz. Yastık kılıflarınızı değiştirebilir,bir kaç biblo alıp var olan biblolarla bu süre zarfında değiştirebilirsiniz. Her zaman geldiğiniz evden farklı eve gelmek hem size hemde etrafınızdakilere iyi gelecektir.
You can change your decorations and add some red color.
You can change your pillowcases with the ones with christmas print on or you can  buy some christmas knickknacks.Coming to home.It will be good not only for you but also for the people around you to go to your newly decorated house.
 
3. Teknolojinin hayatımızı kolaylaştırdığını inkar edemeyiz ama ben böyle önemli günlerde sevdikleime hala kart gönderip almanın  daha değerli olduğunun kanısındayım. Eminin sizinde hoşunuza gidecektir kırtasiyeye ya da bazı büyük marketlere  gidip gönderceğiniz kişiyi düşünürek kart seçip göndermek.
We  can't deny the advantages of the tecnology in our lives but  I am of the opininon that sending a christmas card on such special days is more valuable than sending an e-mail.I am sure you will like choosing different postcards as you are thinking about the people to whom you will send these cards.

4.Yılbaşı kurabiyesi yapmabilirsiniz...Bir çok yer de tarifini bulabilirsiniz...You can make christmas cookies. You can find its recipe everywhere.

Bazılarınız tersi bir görüş savunuyor olabilir hatta bizim kültürümüzde yok bunlar diye düşünebilirsiniz.( Gizli Teras yazında Yılbaşı ağacının ve Neol Babanın Türk kültüründen geldiğini çok güzel anlatmış.)
Kendinize göre haklı da olabilirsiniz.

Ama monotonlaşan hayata biraz renk katmanın yılbaşına geri saymaya başaldığımız bu günlere, stresden, hayatın yorucu. temposundan uzaklaşmak adına biraz renk katmanın kimseye bir zararı olmaz...

Some of you may support the opposit and you may also think that these things don't exist in our culture.You may be right  from your point of view.But adding some color to life ,on these days when we are counting back to new year,do harm nobody,to get away from the stress and the hectic pace of  life.


HERKESE  MUTLU YILLAR DİLİYORUM.

WISH YOU ALL HAPPY NEW YEAR.


11 yorum:

özge dedi ki...

çok haklısın canım rutinden çıkmakta fayda var:)

motto dedi ki...

Guzel bi post olmus canim.Ozellikle kart fikri hosuma gitti.ben de gondericem..
Opuorum. See you Saturday:))

motto dedi ki...

Mail attim ama,icime sinmedi bi aksili falan olur okuyamazsin.yarin saat 1 'de alsancak radika'da toplanioruz.
Radika yargicinin arkasinda.bulamazsan sorsan soylerler canim.beklioruz..

cemre dedi ki...

yılbaşı ağacı kuramam belki ama kırmızı objeleri denemek istiyorum:)

want more fashion dedi ki...

süslemeler cook güzel !

sevda s. dedi ki...

Çok güzel öneriler ve ben mesela özel birşeyler yapmayınca yılbaşı heyecanını ruhunu yaşayamıyorum. Ağaç süslemek ufak tefek yılbaşı dekorları beni keyiflendiriyor :)

vintage process dedi ki...

Nice!!

Clara Turbay dedi ki...

Nice post Merry Xmas!!!
http://paquetevistasbien.blogspot.com

milky dedi ki...

çok güzel öneriler.
özelliklede evde kutlayacaklar için harika :)

milky dedi ki...

çok güzel öneriler.
özelliklede evde kutlayacaklar için harika :)

BeTwin Us dedi ki...

Bu yazdığın maddelerin neredeyse hepsini yaptım tatlım :) çok da mutlu olarak o yılbaşı ruhunu hissederek. Yazında bana da yer verdiğin için çok teşekkür ederim, çok keyif alarak okudum ve o güzel süslemeleri inceledim canım :)