19 Nisan 2014 Cumartesi

Haftasonu Nereye Gitsek? Nysa & Aphrodisias Antik Kentleri ve KaracasuYaylası

Tralleis yazımda, farklı keşifler yapmak isteyenler için yeni bir yazı dizisi yazacağımı belirtmiştim.

Aydın ve Denizli arasında kalan bu rotayı size %100 öneriyorum.

Nysa, dağlar arasında bulunan bir antik kent. Güzelliğine hayran kalacaksınız. 
Romantik ruhu gözünüzden kaçmayacak.
Tiyatro içindeki kabartmalar


Anatolia'da mola verin.
Çok geniş bir menüye sahip. Zeytinyağlılardan, et-balık ürünlerine kadar çok leziz bir mutfağı var.Karınlarımızı doyurduktan sonra en güzel antik kentlerden biri olan Aphrodisias'a yol alıyoruz.
Nysa ve Aphrodisias Müze olduğu için Müze kartınızı unutmayın!


Hayranlık ve şaşkınlık yaratacak kadar cazibesi yüksek bir kent. Afrodit adına kurulmuş ve çok güzel korunmuştur. İçerisinde Ara Güler'e ait fotoğraf sergisi de vardır.  Antik kent, Zengin heykel koleksiyonuna da sahiptir. Filozofları burada görebilirsiniz :)Afrodit kadar güzel olan bu yeri Dolaştıkça hayran kalırsınız. Açık hava ve kapalı olmak üzere iki müzesi vardır. Nike'a ilham olan Nike heykeli.Zamanınız varsa son olarak Karacasu yaylasında çay için. Dağdan gelen çaydan su için.
Sevgiler.

3 yorum:

Aslolan Güzellik dedi ki...

Karacasuya geldiğinizi bilseydim misafir ederdim sizi. :) Bende burada yaşıyorum. Tarih,doğal güzellik hepsi bir arada Anatolia restorant Karacasu'da en iyi lokantalardan biridir.Çalışanları olsun,sahibi Mehmet Bey olsun çok kibar insanlardır.Özellikle yiyeceklerin taze ve titiz olmasına çok dikkat ederler.Hele orda ki süs köpeği badi çok tatlıdır. :) Bir dahakine gelirseniz bizede bekleriz :)

pembe fiyonk dedi ki...

@Aslolan Güzellik: muhteşem bir yerde yaşıyorsun canım. bilseydim seve seve buluşurdum:) evet Badi ile tanıştık nasıl şirin bir köpek. Hatta Mehmet bey, papağanla beraber mini bir saz konseri verdi:)
biz çok sevdik oraları umarım bir gün tanışabiliriz:)
sevgiler

Syhn dedi ki...

ne kadar hoş yerler.
ah ülkemiz ne güzelll!